Kolejna partia autobusów dotarła do naszego miasta

Do Skarżyska dojechała kolejna dostawa nowoczesnych, ekologicznych autobusów Solaris Urbino, które w przyszłym roku będą służyły pasażerom.

Przypomnijmy, gmina zakupiłam osiem nowych pojazdów . Pierwsze trzy autobusy przyjechały do miasta na początku grudnia. W kolejnych dniach dostarczonych zostało pięć kolejnych.

Autobusy zostały zakupione przez gminę w ramach projektu „Budowa zintegrowanego systemu komunikacyjnego”. Pojazdy trafią do Zakładu Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. Od 2023 roku będą kursować na liniach obsługiwanych przez tę miejską spółkę.

Zakup autobusów to część wielomilionowego projektu, realizowanego w mieście z dofinansowaniem unijnym (inne elementy projektu to budowa wiaduktu, budowa wypożyczalni rowerów miejskich i montaż na wybranych przystankach tablic informacji pasażerskiej).