Muzeum Orła Białego od 1 lutego zaprasza też do budynku wystaw – na „przywitanie” nowa wystawa

W związku ze zmianą obostrzeń i decyzją rządu o otwarciu muzeów, od najbliższego poniedziałku, 1 lutego dla zwiedzających dostępny będzie także budynek wystaw w Muzeum Orła Białego. Ponownie będzie można także zajrzeć do wnętrza jednej z największych atrakcji – samolotu transportowego Ił-14.

Przypomnijmy, że do 1 lutego można oglądać jedynie eksponaty na placu muzealnym – chociaż tych nie brakuje, sympatyków historii ucieszy fakt, że od 1 lutego będzie można oglądać również zbiory w budynku wystaw. I tu kolejna dobra informacja – decyzja o zmianie obostrzeń zbiegła się w czasie z prezentacją nowej wystawy w skarżyskim Muzeum: „Bunt robotników grudzień 70 – luty 71” oraz „Przełom. Sierpień 1980 i Solidarność”.

Obecnie wystawę można obejrzeć dzięki wirtualnemu spacerowi na profilu Muzeum na Facebooku, a od poniedziałku również „na żywo” w budynku wystaw. Serdecznie do tego zachęcamy.

Wystawa pochodzi ze zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej. Jej wernisaż odbył się 28 stycznia. W imieniu władz miasta w wydarzeniu uczestniczył Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta.

Muzeum w okresie styczeń – marzec czynne jest w godzinach od 8.00 do 16.00.