„Stop koronawirusowi” – do skarżyskich jednostek trafiły pakiety z materiałami ochronnymi

Do miejskich jednostek trafiły środki ochrony osobistej, pozyskane przez gminę z projektu „Stop koronawirusowi!” realizowanego przez powiat skarżyski w ramach RPO Województwa Świętokrzyskiego.

Jest to pierwsza transza, w której znalazły się maseczki jednorazowe z filtrem, okulary ochronne, przyłbice, kombinezony ochronne, ochraniacze na buty i fartuchy ochronne o wartości niemal 30 tysięcy złotych.

– Środki ochrony osobistej przekazaliśmy dziś do miejskich placówek oświatowych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Centrum Integracji Społecznej, SP ZOZ „Przychodnie Miejskie” oraz OSP Skarżysko-Kamienna. W kolejnej transzy znajdą się również środki czystości – informuje prezydent miasta, Konrad Krönig. – Materiały ochronne są w tym momencie bardzo potrzebne. Chodzi o bezpieczeństwo nie tylko pracowników miejskich jednostek, ale również petentów. Dziękuję za pomoc panu staroście oraz panu marszałkowi, ponieważ te środki zostały zakupione przez powiat skarżyski z RPO województwa świętokrzyskiego – dodaje prezydent.