Młodzież wybrała swoich radnych

30 września 2022 roku w szkołach średnich odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej kadencji 2022-2023. Mandat zdobyło 17 osób.

WYNIKI WYBORÓW DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA SKARŻYSKA-KAMIENNEJ PRZEPROWADZONYCH 30 WRZEŚNIA 2022 ROKU:

I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego ul. 1 Maja 82, Skarżysko-Kamienna
Liczba wyborców uprawnionych do głosowania wyniosła 530  osób.
Udział w głosowaniu wzięło 397 osoby, co stanowi 74,90 % uczniów uprawnionych do głosowania.
Szkolna  Komisja Wyborcza stwierdziła ważność wyborów.
Do Młodzieżowej Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej zostali wybrani z następującą ilością głosów ważnych:

1. Jakub Półtorak – 126 głosów
  2. Oliwia Bilska – 96 głosów
  3. Daria Dudek – 73 głosy
  4. Maja Jabłucka – 67 głosów

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Al. Piłsudskiego 50, Skarżysko-Kamienna
Liczba wyborców uprawnionych do głosowania wyniosła 628 osób.
Udział w głosowaniu wzięło 505 osób, co stanowi  80,41 % uczniów uprawnionych do głosowania.
Szkolna Komisja Wyborcza stwierdziła ważność wyborów.
Do Młodzieżowej Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej  zostali wybrani z następującą ilością głosów ważnych:

1. Małgorzata Mańkowska – 183 głosy
  2. Piotr Werens – 124 głosy
  3. Zuzanna Skuza – 76 głosów
  4. Miłosz Zbroja – 51 głosów
  5. Zuzanna Latkowska – 41 głosów

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika ul.  Powstańców Warszawy 11, Skarżysko-Kamienna
Liczba wyborców uprawnionych do głosowania wyniosła 650 osób.
Udział w głosowaniu wzięło 219 osób, co stanowi  33,69 % uczniów uprawnionych do głosowania.

1. Julia Kusztal – 81 głosów
  2. Michał Bębenek – 38 głosów
  3. Jakub Sikorski – 31 głosów
  4. Jakub Gębski – 25 głosów
  5. Karolina Staniszewska – 15 głosów

Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej ul. Legionów 119, 26-110 Skarżysko-Kamienna
Liczba wyborców uprawnionych do głosowania wyniosła 410 osób.
Udział w głosowaniu wzięło 336 osób, co stanowi  81,95 % uczniów uprawnionych do głosowania.

1. Klaudia Więckowska – 150 głosów
  2. Wiktor Skurski – 115 głosów
  3. Piotr Jasiński – 51 głosów

Kadencja Młodzieżowej Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej trwa rok. Nowo wybrani radni spotkają się na pierwszej sesji jeszcze w październiku.

DO POBRANIA:
OBWIESZCZENIE O WYNIKACH WYBORÓW DO MŁODZIEŻOWER RADY MIASTA KADENCJI 2022-2023