Mikołajki na 100-lecie miasta

Już 9 grudnia 2023 roku w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbędą się Jubileuszowe Mikołajki WiekFEST – wielka przedświąteczna impreza dla mieszkańców naszego miasta. Dla uczestników przygotowano m.in.: Jarmark Świąteczny i wspólne ubieranie jubileuszowej choinki, animacje dla dzieci, bezpłatne zdjęcia świąteczne, strefę gastronomiczną (z degustacją dań i napojów świątecznych), wernisaż wystawy fotografii, a także koncerty lokalnych artystów i gwiazdy wieczoru: Patrycji Markowskiej. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Wydarzenie organizowane jest przez Skarżyskie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich, Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej i Stowarzyszenie Aktywisko i dofinansowane zostało przez Gminę Skarżysko-Kamienna.

Jubileuszowe Mikołajki WiekFEST to impreza mająca za zadanie integrować lokalną społeczność i umożliwić mieszkańcom Skarżyska-Kamiennej włączenie się w obchody 100. rocznicy uzyskania przez nasze miasto praw miejskich. Jubileuszowe Mikołajki będą ostatnim wydarzeniem realizowane w ramach jubileuszowego cyklu pt. „WiekFEST- 100 lat wspólnoty miasta Skarżyska-Kamiennej. Świadomi przeszłości, patrzymy w przyszłość”.

9 grudnia na mieszkańców Skarżyska-Kamiennej w Miejskim Centrum Kultury będzie czekało wiele atrakcji, związanych z kończącym się jubileuszem miasta, a także z Mikołajkami i zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

I tak już o godz. 12:00 w holu wejściowym i w Galerii MCK rozpocznie się Jarmark Świąteczny. Na stoiskach handlowych każdy zainteresowany będzie mógł kupić między innymi: rękodzieło artystyczne, ozdoby choinkowe, stroiki, kartki, bibeloty świąteczne i wiele różnych rzeczy związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Od godz. 13:00 w Kawiarni MCK ruszy strefa gastronomiczna – ze stoiskami z potrawami, słodkościami i napojami świątecznymi. O to, by nikt nie wyszedł z imprezy głodny zadbają m.in.: Koło Gospodyń Wiejskich „Kierzanki”, Zespół Stowarzyszenia Aktywisko, a także grupa rodziców dzieci z ZSP Nr 13 i grupa cheerleaderek „Angels”. Mieszkańcy Skarżyska będą mogli spróbować m.in. bezpłatnego czerwonego barszczyku z pasztecikiem i bezpłatnej aromatycznej gorącej herbaty z owocami i imbirem (lub ponczu świątecznego). W strefie gastronomicznej dostępne będą również stoiska sprzedające tradycyjne potrawy i słodkości świąteczne, z których dochód będzie przeznaczony na wsparcie działań statutowych organizacji prowadzących ww. stoiska.

O godz. 14:00 w Kawiarni MCK i w Patio MCK ruszy moduł ze świątecznymi warsztatami i animacjami dla dzieci. Dla najmłodszych przygotowano m.in. warsztaty kreatywne, wykonywanie ozdób choinkowych, liczne konkursy – np. na najładniejszą kartkę świąteczną, świąteczne malowanie buziek i wiele innych atrakcji.

Od godz. 14:00 w sali „starej galerii” MCK otwarte zostanie Świąteczne Studio Fotograficzne, w którym każdy chętny – sam, lub wspólnie ze swoimi najbliższymi – będzie mógł wykonać bezpłatne zdjęcia świąteczne.

O godz. 15:00 w Patio MCK rozpocznie się wspólne śpiewanie piosenek świątecznych i występy lokalnych artystów. Wystąpią m.in. wokaliści i wokalistki z grupy artystycznej MCK Małgorzaty Skuzy, a także zespół Zdrowo Zakręceni. Równolegle – o 15:00 – zaprosimy mieszkańców Skarżyska do wspólnego ubierania wielkiej jubileuszowej (świątecznej) choinki.

O godz. 17:00 w sali lustrzanej MCK odbędzie się wernisaż wystawy fotografii WiekFEST „Skarżysko-Kamienna: wczoraj i dziś”, na którą złoży się ok. 80 zdjęć naszego miasta, dokumentujących zachodzące w nim zmiany na przestrzeni ostatnich lat.

O godz. 19:30 w sali widowiskowej MCK (na zakończenie wydarzenia) odbędzie się koncert Patrycji Markowskiej – artystki dysponującej jednym z najbardziej charakterystycznych głosów polskiej sceny muzycznej. Jej barwa głosu, magnetyzująca osobowość i umiłowanie wolności od lat spotykają się z ogromną sympatią odbiorców.

Wstęp na imprezę jest BEZPŁATNY.

Wstęp na koncert Patrycji Markowskiej odbywać się będzie na podstawie BEZPŁATNYCH wejściówek (do odebrania od 5 grudnia w Impresariacie Artystycznym MCK w godz. 9:00 -15:00). Liczba miejsc ograniczona. Uwaga! Obowiązuje limit: 2 wejściówki dla jednego odbierającego.

Serdecznie zapraszamy.