Miasto pomogło w zakupie karetki dla szpitala

Gmina Skarżysko-Kamienna dołożyła 50 tysięcy złotych do zakupu karetki transportowej dla skarżyskiego Szpitala Powiatowego. Ambulans został oficjalnie przekazany w poniedziałek, 23 listopada. Prezydent miasta Konrad Krönig odebrał z rąk dyrektora szpitala Leszka Lepiarza podziękowania za wsparcie.

Ambulans dla Szpitala Powiatowego im. Marii Skłodowskiej-Curie kosztował niemal 180 tysięcy złotych. Na zakup złożyła się dotacja przekazana szpitalowi przez firmę ubezpieczeniową, pozostałą kwotę dołożyły samorządy. 50 tysięcy złotych przekazała gmina Skarżysko-Kamienna, 30 tysięcy złotych – powiat skarżyski, a kwotą 5 tysięcy złotych zakup wsparła gmina Bliżyn.

Karetka została oficjalnie przekazana 23 listopada. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele szpitala na czele z dyrektorem Leszkiem Lepiarzem oraz przedstawiciele darczyńców, wśród nich starosta skarżyski Artur Berus, prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig, wójt gminy Bliżyn Mariusz Walachnia.

– Jestem przekonany, że ambulans będzie dobrze służył mieszkańcom miasta i powiatu w tych ciężkich dla nas wszystkich czasach. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc oraz, że współpraca między szpitalem, a miastem układa się dobrze – zaznaczał prezydent Konrad Krönig.

– W imieniu personelu i pacjentów, którzy będą korzystali z tej karetki, serdecznie dziękujemy – dodawał dyrektor szpitala Leszek Lepiarz, który wręczył darczyńcom pisemne podziękowania za wsparcie.

Zakupiona karetka będzie służyła do transportu osób chorych między innymi na badania. Pojazd jest wyposażony w nosze przeznaczone do transportu i przystosowane do reanimacji. Przedział medyczny jest zaopatrzony w instalację tlenową.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Więcej

Wieczór dedykowany seniorom

Październik i listopad to miesiące szczególnie dedykowane seniorom – waśnie na te dwa jesienne miesiące przypadają święta osób…
Total
0
Share