Małgorzata Warda spotka się z czytelnikami w Skarżysku

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zapraszają na spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą.

Spotkanie odbędzie się 24 września 2021 r. o godz. 17.00 w Miejskim Centrum Kultury (sala kawiarni).

Zapraszamy, wstęp wolny.

Małgorzata Warda

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

W 2004 roku zadebiutowała „Bajką o laleczce” w zbiorze „Wesołe historie” wydawnictwa Wilga. Prawdziwy, prozatorski debiut, to książka „Dłonie” wydana w 2005 przez hajnowskie wydawnictwo Ligatura. Jednak sukces przyniosła jej dopiero powieść „Ominąć Paryż” (Prószyński i S-ka, 2006). Autorka reprezentuje w tym wydawnictwie „Serię z cynamonem”, do której zalicza się również jej kolejna powieść pt. „Czarodziejka” (Prószyński i S-ka, 2006). 5 czerwca 2007 roku miała premierę powieść pt. „Środek lata”, dojrzała i ugruntowująca pozycję pisarki na polskiej scenie literackiej. Dwa z jej opowiadań znalazły się w bestsellerowych zbiorach „Opowiadania letnie” (2006, Prószyński i S-ka) oraz „Opowiadania szkolne” (2007, Prószyński i S-ka).

Jest autorką kilku tekstów do piosenek zespołu Farba.

Kolejną jej powieścią jest książka pt. “Nie ma powodu, by płakać”, opowiadająca historię z dwóch tygodni życia warszawskich artystów z ASP.

W 2010 roku ukazała się „Nikt nie widział, nikt nie słyszał…”, rozwijająca tematykę ze „Środka lata” i traktująca o problemie porwań i zaginięć dzieci, a w 2012 „Dziewczynka, która widziała zbyt wiele”. 11 września 2014 roku nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazała się kolejna powieść autorki pt. „Miasto z lodu”. Jej książka dla młodzieży „5 sekund do lo” otrzymała tytuł „Książka Roku 2015” Polskiej Sekcji IBBY. W 2017 nakładem wydawnictwa Media Rodzina ukazał się drugi tom „5 sekund do Io. Rebeliantka”.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Więcej

Kawiarnia MCK w nowej odsłonie

Pomieszczenie kawiarni w Miejskim Centrum Kultury przeszło gruntowny remont. Zdecydowaną większość prac, w czasie zamknięcia obiektu dla mieszkańców…
Total
0
Share