Odznaki dla krwiodawców, nagrody dla młodzieży, wyróżnienia dla osób wspierających PCK

W sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbywały się dzisiaj uroczyste spotkania organizowane przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża, w których wzięli udział honorowi dawcy krwi, wolontariusze oraz przedstawiciele szkół biorących udział w akcjach PCK. Była to okazja do wyróżnień i podziękowań.

Spotkania poprowadziła Barbara Lipnicka, przedstawicielka Oddziału Rejonowego PCK w Skarżysku-Kamiennej, której towarzyszyli: prezydent miasta, Konrad Krönig oraz zastępca prezydenta, Krzysztof Myszka.

W pierwszej części prezydent Skarżyska-Kamiennej wręczył odznaki przyznane przez Ministra Zdrowia RP „Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu” zasłużonym, honorowym krwiodawcom, którzy oddali ponad 20 litrów krwi.
Wyróżnieni odznaką zostali:
Zbigniew Janusz Uciński,
Piotr Jacek Wikło,
Wiesław Zaręba,
Marcin Jelonek.

Była to również okazja do podsumowania turnieju PCK „Młoda krew ratuje życie”. W XVII edycji Turnieju, trwającej od 1 września 2019 roku do 30 czerwca 2020 roku udział wzięło 7 szkół ponadpodstawowych ( I LO, II LO, ZSE, ZST, ZSS-U, ZST-M oraz PZS w Bodzentynie). Oddział Rejonowy PCK w ramach Turnieju organizował akcje stacjonarne oddawania krwi w szkołach. Jednocześnie uczniowie indywidualnie oddawali krew w Oddziale Terenowym  RCKiK w Skarżysku-Kamiennej.

Podczas trwania XVII edycji Turnieju szkoły oddały następującą ilość krwi:

I LO w Skarżysku-Kamiennej – 900 ml (2 pobrania)
II LO w Skarżysku-Kamiennej – 22 290 ml (50 pobrań)
ZSE w Skarżysku-Kamiennej – 7 980 ml (18 pobrań)
ZST w Skarżysku-Kamiennej –  30 500 ml (70 pobrań)
ZSS-U w Skarżysku-Kamiennej –  11 700 ml (26 pobrań)
ZST-M w Skarżysku-Kamiennej – 21 150 ml (47 pobrań)”
PZS w Bodzentynie – 7 200 ml (16 pobrań).

Łącznie w czasie trwania tej edycji Turnieju „Młoda krew ratuje życie” zebrano 101 litrów 720 ml krwi pełnej.

Prezydent miasta Konrad Krönig oraz Barbara Lipnicka z PCK wręczyli puchary i dyplomy zwycięskim szkołom:

I miejsce: ZST                       
II miejsce: II LO                                
III miejsce: ZST-M

Pierwsza część zakończyła się wręczeniem wyróżnień i podziękowań za wspieranie działań PCK. Barbara Lipnicka przekazała podziękowania za współpracę i wspieranie idei honorowego krwiodawstwa prezydentowi Skarżyska-Kamiennej, Konradowi Königowi oraz zastępcy prezydenta, Krzysztofowi Myszce. Podziękowanie trafiło również do Tadeusza Woźniaka z Klubu Road Runners (m.in. za organizację akcji Motoserce). Specjalne podziękowanie za udzielanie się w charakterze wolontariusza przy akcjach organizowanych przez PCK w Skarżysku-Kamiennej odebrał Adam Ciok, członek Zarządu Powiatu.

Kolejne spotkanie poświęcone było podsumowaniu Olimpiady Zdrowia PCK. W okresie od września do listopada w szkołach przeprowadzone zostały zajęcia z zakresu promocji zdrowego stylu życia dla uczniów w wieku 13-19 lat. Programem objętych było 406 uczniów.

Po przeprowadzonych zajęciach wyłoniono 22 zwycięzców. Zadaniem laureatów było przygotowanie prezentacji multimedialnej lub krótkiego filmu edukacyjnego/spotu promującego zdrowy styl życia.

W czasie spotkania przedstawiono wyniki, a do zwycięzców trafiły dyplomy i upominki oraz gratulacje od zastępcy prezydenta, Krzysztofa Myszki.

Oto wyniki:

I miejsce
Małgorzata Barańska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Suchedniowie

II miejsce:
Miłosz Wrona – Szkoła Podstawowa w Bliżynie
Anna Niziołek – Szkoła Podstawowa w Leśnej

III miejsce:
Bianka Warwas – Szkoła Podstawowa nr 7 w Skarżysku-Kamiennej
Oliwia Koprowska – Zespół Szkół Ekonomicznych w Skarżysku-Kamiennej

Wyróżnienia:
Filip Zieliński – Szkoła Podstawowa nr 4 w Skarżysku-Kamiennej
Amelia Zbroszczyk – Szkoła Podstawowa we Wzdole Rządowym
Kamila Słotnicka – Szkoła Podstawowa w Bodzentynie

Przedsięwzięcie realizowane było przez Polski Czerwony Krzyż przy współudziale środków finansowych z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Więcej

Stop koronawirusowi

Do miejskich jednostek trafia kolejna dostawa środków do walki z koronawirusem. W tej transzy jest to 1400 płynów…
Total
0
Share