LVIII sesja Rady Miasta – porządek obrad

20 grudnia odbędzie się sesja Rady Miasta. Obrady odbędą się w Miejskim Centrum Kultury. Rozpoczną się o godzinie 13.30.

Porządek obrad
LVIII Sesji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej
20.12.2022r. godz. 13.30
patio Miejskiego Centrum Kultury ul. Słowackiego 25 w Skarżysku-Kamiennej

1. Otwarcie Sesji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej.
2. Stwierdzenie prawomocności posiedzenia.
3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
4. Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta w okresie międzysesyjnym.
5. Podjęcie uchwały w sprawie oddania w trybie bezprzetargowym
w dzierżawę nieruchomości gruntowych położonych na terenie miasta Skarżyska-Kamiennej.
6. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze bezprzetargowej prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej położonej w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Asfaltowej.
7. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie przez Gminę Skarżysko-Kamienna nieruchomości lokalowej położonej w Skarżysku- Kamiennej przy ul. Sportowej nr 30.
8. Podjęcie uchwały w sprawie określenia stawek jednostkowych dotacji przedmiotowej dla Centrum Integracji Społecznej w Skarżysku-Kamiennej w roku 2023.
9. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia do realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla miasta Skarżyska-Kamiennej na lata 2023-2026.
10. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wykazu wydatków, które nie wygasają z upływem roku budżetowego na 2022 rok.
11. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy Skarżyska-Kamiennej na 2022 rok.
12. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej gminy Skarżyska-Kamiennej na lata 2022-2038.
13. Przedstawienie projektu uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Skarżyska-Kamiennej na lata 2023-2041.
14. Odczytanie uchwały Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach
w sprawie opinii o projekcie uchwały Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Skarżyska-Kamiennej na lata 2023-2041.
15. Odczytanie opinii Komisji Budżetu, Rozwoju Gospodarczego
i Współpracy z Zagranicą w sprawie projektu Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Skarżyska-Kamiennej na lata 2023-2041.
16. Dyskusja nad projektem uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Skarżyska-Kamiennej na lata 2023-2041.
17. Głosowanie nad uchwałą w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Skarżyska-Kamiennej na lata 2023-2041.
18. Przedstawienie projektu uchwały w sprawie uchwalenia budżetu gminy Skarżyska-Kamiennej na 2023 rok.
19. Odczytanie uchwały Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach
w sprawie opinii o projekcie uchwały budżetowej Miasta Skarżysko-Kamienna na 2023 rok.
20. Odczytanie opinii Komisji Budżetu, Rozwoju Gospodarczego
i Współpracy z Zagranicą w sprawie projektu budżetu gminy Skarżyska-Kamiennej na rok 2023.
21. Dyskusja nad projektem uchwały w sprawie uchwalenia budżetu gminy Skarżyska-Kamiennej na 2023 rok.
22. Głosowanie nad uchwałą w sprawie uchwalenia budżetu gminy Skarżyska-Kamiennej na 2023 rok.
23. Sprawy różne.
24. Zamknięcie obrad sesji