Kolekcjonerska moneta ponownie przekazana na licytację WOŚP

Rozpoczęły się licytacje przedmiotów na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na licytację, podobnie jak w poprzednich latach, trafią również przedmioty przekazane przez władze miasta. Na dobry początek jest to srebrna moneta kolekcjonerska NBP „100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego”, którą przekazał Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej.

Moneta wydana przez Narodowy Bank Polski z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego ma już swoją „historię”. W 2019 roku, w trakcie gali z okazji 50-lecia Muzeum im. Orła Białego, moneta została przekazana prezydentowi Skarżyska-Kamiennej, Konradowi Krönigowi przez przedstawiciela NBP. Prezydent od razu zapowiedział, że trafi ona na licytację w czasie finału WOŚP w 2020 roku. Monetę, za kwotę 300 zł, wylicytował wówczas zastępca prezydenta miasta, Krzysztof Myszka. Po roku moneta ponownie trafi na licytację WOŚP, organizowaną przez sztab w Miejskim Centrum Kultury.

– Jestem przekonany, że ta kolekcjonerska moneta znajdzie nabywcę i uda się zasilić konto WOŚP pokaźną kwotą. Bardzo bym chciał, by ten przedmiot był ponownie przekazywany na rzecz WOŚP w kolejnych latach – mówi Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta.

Wkrótce monetę będzie można znaleźć wśród przedmiotów na licytacji prowadzonej online (pełną informację znaleźć można TUTAJ). Trafią tam również kolejne przedmioty przekazane przez władze miasta (szczegóły niebawem). Licytacje potrwają do 30 stycznia. Dzień później, w niedzielę 31 stycznia, odbędzie się finał WOŚP.

W tym roku WOŚP zbiera pieniądze dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
2 comments

Comments are closed.

Zobacz również
Więcej

Jesiennie aranżacje

Po okresie letnim, w kilkunastu punktach w mieście w gazonach pojawiły się nowe rośliny, które będą ozdobą przez…
Total
0
Share