Kolejny krok we wdrażaniu polityki równościowej miasta

Miasto Skarżysko-Kamienna zakwalifikowało się do programu „Plan Działań Dla Miast. Modelowa Lokalność”, towarzyszącemu tegorocznej 11 sesji Światowego Forum Miejskiego (WUF11).W ramach tego programu w Skarżysku będzie realizowany projekt „Polityka równościowa miasta”.

Ideą Planu Działań Dla Miast jest pomoc miastom w odpowiedzialnym i zrównoważonym rozwoju. Jest on realizowany przez Instytut Rozwoju Miast i Regionów.

Opracowany wraz z innymi ośrodkami dokument będzie polską odpowiedzią na wyzwania związane z realizacją celów stawianych przez Agendę 2030. Dokument zostanie ogłoszony i podpisany w czerwcu 2022 roku, w trakcie 11 sesji Światowego Forum Miejskiego w Katowicach i będzie stanowić dziedzictwo WUF11.

– Cieszymy się, że Skarżysko-Kamienna będzie miało swój wkład w stworzenie dokumentu „Plan Działań Dla Miast”, będącego drogowskazem dla innych ośrodków w Polsce i na świecie, pomocnym w realizacji celów zrównoważonego rozwoju – mówi, zaangażowana w program, pełnomocniczka prezydenta Skarżyska-Kamiennej ds. równego traktowania Małgorzata Marenin.