Spotkanie informacyjne dla obywateli Ukrainy – Інформаційна зустріч для громадян України

Zapraszamy obywateli Ukrainy na spotkanie, w trakcie którego przedstawione będą podstawowe informacje dotyczące załatwiania formalności urzędowych i funkcjonowania na terenie Skarżyska-Kamiennej. Spotkanie odbędzie się w środę (23 marca) o godzinie 16.00 w Miejskim Centrum Kultury (ul. Słowackiego 25). Organizuje je Urząd Miasta. Wezmą w nim udział przedstawiciel samorządu i licznych instytucji.

W trakcie spotkania przedstawione będą między innymi takie zagadnienia jak:

• nadawanie nr PESEL
  • zapisywanie dzieci do szkół i przedszkoli
  • kwestie szczepień i podstawowej opieki medycznej
  • informacje o zakładaniu konta bankowego
  • składania wniosków o świadczenia społeczne i socjalne
  • kwestie bezpieczeństwa

Powyższe tematy przedstawią pracownicy Urzędu Miasta, a także zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, banków oraz policji.

Spotkanie tłumaczone będzie na język ukraiński.

Інформаційна зустріч для громадян України

Запрошуємо громадян України на зустріч, під час якої буде представлена основна інформація щодо врегулювання офіційних формальностей та функціонування в Скаржисько-Каменній.

Зустріч відбудеться у середу (23 березня) о 16:00 у Міському Культурному Центрі (вул. Słowackiego 25). Їх організовує мерія. У ньому візьмуть участь представник місцевої влади та численних установ. Під час зустрічі розглядатимуться такі питання, як:

• присвоєння номера PESEL
  • зарахування дітей до шкіл та дитсадків
  • вакцинація та базова медична допомога
  • відомості про відкриття банківського рахунку
  • подання заяв на соціальні виплати
  • питання безпеки

Вищезазначені теми презентуватимуть працівники мерії, а також запрошені гості, в т.ч. представники комунального центру соціального захисту населення, установи соціального страхування, банків та поліції.

Зустріч буде перекладена українською мовою.