Inkubator Przedsiębiorczości wspiera młode firmy już od roku

Minął rok od oficjalnego otwarcia Skarżyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, który mieści się na V piętrze biurowca przy ul. Legionów 122 D. Pierwsi najemcy wprowadzili się Inkubatora na początku 2020 roku.  Obecnie znajduje się tam 10 firm, o różnych profilach działalności.

Skarżyski Inkubator Przedsiębiorczości jest częścią projektu pn. „Skarżyska Strefa Kreatywnego Biznesu”, realizowanego przez Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej w ramach środków pozyskanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 2.1 ,,Wsparcie świętokrzyskich IOB w celu zwiększenia poziomu przedsiębiorczości w regionie, Oś 2 „Konkurencyjna gospodarka” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

W ramach projektu udało się wyremontować część V piętra, na którym powstały biura dla najemców, profesjonalna sala konferencyjna oraz zaplecze socjalne.

Pierwsi najemcy wprowadzili się do Inkubatora Przedsiębiorczości na początku 2020 roku.  Obecnie znajduje się tam 10 firm, o różnych profilach działalności, m.in.: z branży mediów, BHP, kompozytowej, coachingu, prawnej. Wszyscy otrzymali na start w pełni wyposażone i umeblowane biura.

Agnieszka Kondysz, właścicielka firmy „Coaching MPC”, swój dotychczasowy udział w projekcie ocenia pozytywnie:

– Projekt „Skarżyska Strefa Kreatywnego Biznesu” dał mi ogromne możliwości rozwoju mojej nowo powstałej firmy „Coaching MPC”. Możliwość udziału w tym projekcie pozwoliła mi znacznie ograniczyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Otrzymałam także nieocenioną pomoc w zakresie doradztwa prorozwojowego, co dla raczkującej firmy było ogromnym wsparciem. Nakreślone podczas doradztwa sposób i kierunki działania oraz możliwości pozyskania klientów pozwoliły mi na realizację moich celów biznesowych. Dodatkowym wsparciem jest także możliwość promocji mojej firmy w lokalnych mediach i bezpłatne promowanie na stronach Centrum Obsługi Inwestora w mediach społecznościowych. Doceniam także informacje, które otrzymuję od pracowników COI na temat możliwości udziału w szkoleniach, konferencjach, a także o planowanych wydarzeniach biznesowych na terenie województwa świętokrzyskiego – mówi Agnieszka Kondysz, właścicielka firmy „Coaching MPC”.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Total
0
Share