Informacja w sprawie biletów i zmian w komunikacji miejskiej

Przypominamy, że od 1 kwietnia w Skarżysku-Kamiennej obowiązuje nowa sieć komunikacyjna i nowe rozkłady jazdy. Wdrażane są także nowe bilety (dotychczas obowiązujące bilety zachowują ważność do końca kwietnia, od 1 maja obowiązywać będą już tylko i wyłącznie nowe wzory biletów).

Najważniejsze zmiany w komunikacji miejskiej, które weszły w życie od 1 kwietnia 2023 to:

• komunikację miejską na terenie Skarżyska-Kamiennej obsługują dwie spółki miejskie: Miejska Komunikacja Samochodowa oraz Zakład Komunikacji Miejskiej;
  • na ulice wyjechały nowe autobusy Solaris Urbino;
  • w pełni wdrożony został system informacji pasażerskiej (tablice multimedialne na przystankach; biletomaty w autobusach obsługujące płatności bezgotówkowe);
  • zmianie uległa sieć komunikacyjna oraz rozkłady jazdy;
  • wdrażane są nowe bilety.

Kwiecień jest okresem wdrażania nowych biletów autobusowych w mieście. Ważne są zarówno stare, jak i nowe bilety. Od 1 maja pasażerowie muszą posiadać nowe bilety.

DO POBRANIA:
MAPA SIECI KOMUNIKACYJNEJ