„Gwiazda Mocy” w SP nr 5

W Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II odbyły się dwudniowe warsztaty  (22-23 marca) Programu Profilaktyki Zintegrowanej ,,Gwiazda Mocy”. Celem programu było wzbudzenie w młodzieży wiary we własne możliwości, zachęcenie ich do podjęcia drogi ku realizacji najpiękniejszych marzeń, wzmocnienie roli rodziny w oczach dzieci i ugruntowanie autorytetu rodziców.

„Gwiazda Mocy” – to spotkanie z uczniami, podczas którego wyruszają oni we wspólny rejs żaglowcem o nazwie „Gwiazda Mocy”. Rejs obiera kierunek w poszukiwaniu dróg do spełniania marzeń. Podczas rejsu młodzież rozpoznawała i reagowała na najmniejsze sygnały niebezpieczeństwa, takie jak nie zostać zwiedzonym na złe wody z wyznaczonych dróg. W fabule wspólnego rejsu na statku poruszone zostały treści, takie jak dążenie do marzeń, podejmowanie właściwych decyzji, wiary we własne możliwości, asertywności oraz radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Trenerzy programu również tematykę wulgaryzmów, manipulacji i uzależnień.

Społeczność SP 5 kieruje serdeczne podziękowania do Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrada Kröniga oraz Kierownika Referatu Zdrowia i Spraw Społecznych Urszuli Wiśniewskiej za sfinansowanie i umożliwienie realizacji w szkole Programu Profilaktyki Zintegrowanej „Gwiazda Mocy”.

źródło: materiał SP nr 5

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Total
0
Share