Gmina stara się o niemal milion złotych na poprawę bezpieczeństwa pieszych

Gmina Skarżysko-Kamienna ubiega się o kwotę 948 tysięcy złotych dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na realizację 6 zadań, których celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych.

Wnioski, złożone przez gminę do ogłoszonego przez Wojewodę Świętokrzyskiego, konkursu dotyczą skrzyżowań i przejść dla pieszych:

1. Przebudowa przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Limanowskiego z ul. Podjazdową poprzez wyniesienie skrzyżowania;
  2. Przebudowa przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Zielnej z ul. Kossaka;
  3. Budowa przejścia dla pieszych w ul. Langiewicza;
  4. Przebudowa przejść dla pieszych ul. Norwida;
  5. Przebudowa przejść dla pieszych w ul. Okrzei;
  6. Przebudowa przejścia dla pieszych w ul. Zielnej.

Zadania obejmują m.in. przebudowę skrzyżowania, doświetlenie przejść dla pieszych, przebudowę dojść i przejść dla pieszych w tym zastosowanie fakturowych oznaczeń nawierzchni dla osób z dysfunkcjami oczu, wykonanie nowej nawierzchni ciągów pieszych, wykonanie nowego oznakowania poziomego grubowarstwowego jezdni, wykonanie nowego oznakowania pionowego, wykonanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.