„Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego” – konsultacje w powiecie skarżyskim

Zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej Andrzej Brzeziński i przedstawiciele Wydziału Rozwoju i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta wzięli udział w konsultacjach społecznych projektu programu regionalnego na lata 2021-2027 Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego.

Spotkanie na temat funduszy europejskich dla naszego regionu, organizowane przez Urząd Marszałkowski, odbywało się w sali herbowej Starostwa Powiatowego. Do udziału zaproszeni zostali m.in. przedstawiciele samorządów z powiatu skarżyskiego, przedstawiciel stowarzyszeń i innych lokalnych podmiotów, a także przedsiębiorcy. W konsultacjach można było również uczestniczyć w formie on-line.

Podczas konsultacji przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego omówili założenia finansowe oraz główne założenia projektu Programu Regionalnego na lata 2021-2027 Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego w zakresie Funduszy Europejskich oraz rynku pracy.

Z informacji przedstawionych przez przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego wynika, że województwo świętokrzyskie na realizację siedmiu priorytetów zawartych w projekcie Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego otrzyma 1 mld 403 mln euro. Natomiast na priorytety założone w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego+ przeznaczono kwotę 352 mln euro.