Dzienny Dom Opieki Medycznej – przyszedł czas na podsumowania

Końca dobiegł projekt, realizowany przez SP ZOZ „Przychodnie Miejskie”, w ramach którego w naszym mieście powstał Dzienny Dom Opieki Medycznej. Z pomocy zespołu terapeutycznego skorzystało już ponad 100 osób. Wszyscy podkreślają ogromny wpływ zajęć i opieki na poprawę ich stanu zdrowia.

Dzienny Dom Opieki Medycznej powstał w budynku przychodni przy ulicy Legionów 104. Pomieszczenia na piętrze zostały w pełni dostosowane i odpowiednio wyposażone.

DDOM powstał, dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez „Przychodnie Miejskie” z pieniędzy unijnych. Po ponad dwóch latach przyszedł czas na zakończenie projektu. Spotkanie kończące projekt odbyło się 28 lutego i było okazją do podsumowań oraz podziękowań.

– Dziękuję całej kadrze i wszystkim osobom, które były  zaangażowane w stworzenie tego miejsca. Dziękuję również wszystkim podopiecznym, którzy zdecydowali się skorzystać z oferowanej pomocy – mówił prezydent miasta Konrad Krönig, który zadeklarował jednocześnie, iż miasto będzie czynić starania o zdobycie dofinansowania do działalności DDOM, by uczestnicy nie ponosili pełnych kosztów związanych z pobytem w placówce (w trakcie realizacji projektu uczestnictwo w DDOM i cały pakiet wsparcia były bezpłatne, obecnie pobyt w DDOM możliwy jest za odpłatnością).

W spotkaniu wzięli udział podopieczni placówki, kadra, a także zaproszeni goście. Był to czas na podsumowanie projektu, wspólne integracyjne spotkanie oraz rozmowy o efektach wsparcia. Swoimi wrażeniami chętnie dzielili się sami podopieczni, którzy nie szczędzili podziękowań za pomoc, z której mogli skorzystać. Częścią spotkania był także wykład „Jak zaplanować drugą połowę życia” wygłoszony przez dr. n. med. Alicję Klich- Rączkę.

Dzienny Dom Opieki Medycznej to miejsce, w którym osoby wymagające wsparcia po hospitalizacji czy trakcie długotrwałej choroby, otrzymują kompleksową pomoc zespołu terapeutycznego (m.in. lekarzy specjalistów, fizjoterapeuty, pielęgniarek, dietetyka). To miejsce, w którym otrzymują szansę na powrót do samodzielności lub przygotowanie do codziennego życia z chorobą. Jest to więc forma kompleksowej opieki i rehabilitacji. Zapewnia opiekę medyczną w warunkach zbliżonych do domowych.

Przypominamy, iż w ramach projektu powstał także „Informator dla pacjenta oraz rodzin/ opiekunów osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu”. Jest to kompendium wiedzy adresowane zarówno do osób wymagających stałej opieki, jak i ich opiekunów. Publikacja jest bezpłatna i będzie dystrybuowana w formie książkowej. Poradnik można pobrać także w wersji elektronicznej – TUTAJ.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Więcej

Jesienne szczepienie lisów

Od 23 do 28 września oraz od 21do 31 października na terenie województwa świętokrzyskiego planowane jest przeprowadzenie ochronnych…
Więcej

Czujni zawsze bezpieczni!

Jak co roku, prezydent Skarżyska-Kamiennej włącza się w kampanię społeczną na temat czujek dymu i czadu, które zapewniają…
Total
0
Share