Dzienny Dom Opieki Medycznej – przyszedł czas na podsumowania

Końca dobiegł projekt, realizowany przez SP ZOZ „Przychodnie Miejskie”, w ramach którego w naszym mieście powstał Dzienny Dom Opieki Medycznej. Z pomocy zespołu terapeutycznego skorzystało już ponad 100 osób. Wszyscy podkreślają ogromny wpływ zajęć i opieki na poprawę ich stanu zdrowia.

Dzienny Dom Opieki Medycznej powstał w budynku przychodni przy ulicy Legionów 104. Pomieszczenia na piętrze zostały w pełni dostosowane i odpowiednio wyposażone.

DDOM powstał, dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez „Przychodnie Miejskie” z pieniędzy unijnych. Po ponad dwóch latach przyszedł czas na zakończenie projektu. Spotkanie kończące projekt odbyło się 28 lutego i było okazją do podsumowań oraz podziękowań.

– Dziękuję całej kadrze i wszystkim osobom, które były  zaangażowane w stworzenie tego miejsca. Dziękuję również wszystkim podopiecznym, którzy zdecydowali się skorzystać z oferowanej pomocy – mówił prezydent miasta Konrad Krönig, który zadeklarował jednocześnie, iż miasto będzie czynić starania o zdobycie dofinansowania do działalności DDOM, by uczestnicy nie ponosili pełnych kosztów związanych z pobytem w placówce (w trakcie realizacji projektu uczestnictwo w DDOM i cały pakiet wsparcia były bezpłatne, obecnie pobyt w DDOM możliwy jest za odpłatnością).

W spotkaniu wzięli udział podopieczni placówki, kadra, a także zaproszeni goście. Był to czas na podsumowanie projektu, wspólne integracyjne spotkanie oraz rozmowy o efektach wsparcia. Swoimi wrażeniami chętnie dzielili się sami podopieczni, którzy nie szczędzili podziękowań za pomoc, z której mogli skorzystać. Częścią spotkania był także wykład „Jak zaplanować drugą połowę życia” wygłoszony przez dr. n. med. Alicję Klich- Rączkę.

Dzienny Dom Opieki Medycznej to miejsce, w którym osoby wymagające wsparcia po hospitalizacji czy trakcie długotrwałej choroby, otrzymują kompleksową pomoc zespołu terapeutycznego (m.in. lekarzy specjalistów, fizjoterapeuty, pielęgniarek, dietetyka). To miejsce, w którym otrzymują szansę na powrót do samodzielności lub przygotowanie do codziennego życia z chorobą. Jest to więc forma kompleksowej opieki i rehabilitacji. Zapewnia opiekę medyczną w warunkach zbliżonych do domowych.

Przypominamy, iż w ramach projektu powstał także „Informator dla pacjenta oraz rodzin/ opiekunów osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu”. Jest to kompendium wiedzy adresowane zarówno do osób wymagających stałej opieki, jak i ich opiekunów. Publikacja jest bezpłatna i będzie dystrybuowana w formie książkowej. Poradnik można pobrać także w wersji elektronicznej – TUTAJ.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Więcej

Skarżysko obecne na MSPO

W Targach Kielce trwa XXXI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Wśród kilkuset wystawców, nie brakuje też firm z powiatu…
Total
0
Share