Dwie drogi do przebudowy

Wśród inwestycji miejskich, zaplanowanych na 2022 rok, znalazła się między innymi przebudowa dwóch ulic: Pułaskiego i Langiewicza. Oba zadania wkrótce wkroczą w fazę realizacji – miasto już podpisało umowy z wykonawcami.

Jedną z większych drogowych inwestycji, która odbędzie się w tym roku, jest rozbudowa ul. Langiewicza. Koszt tego zadania to ponad 3 mln 800 tys. zł. Pieniądze zostały zarezerwowane w miejskim budżecie.

– Ulica Langiewicza, z uwagi na lokalizację, jest bardzo ważną ulicą w naszym mieście. Prowadzi do Cmentarza Komunalnego na Łyżwach. Ulica jest w bardzo złym stanie, a przy samym cmentarzu brakuje parkingów. Wkrótce to się zmieni. W tegorocznym budżecie miasta zabezpieczyliśmy pieniądze na rozbudowę tej drogi. Mamy już podpisaną umowę z wykonawcą, wybranym w przetargu – informuje prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

Inwestycja obejmie wykonanie jezdni , budowę chodnika i zjazdów, budowę kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego, a także wykonanie miejsc postojowych. Wykonawca ma czas na zrealizowanie zadania do 20 stycznia 2023 roku.

Inna, wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja drogowa to remont ul. Pułaskiego. To zadanie będzie realizowane z dofinansowaniem rządowym, pozyskanym przez  gminę. Koszt inwestycji to niemal 4 mln zł. Zadanie ma być zakończone do połowy listopada tego roku.

Ulica Pułaskiego zostanie przebudowana na odcinku od ul. Moniuszki do Armii Krajowej. Oprócz wykonania jezdni, wykonane będą także chodniki ze zjazdami, miejsca postojowe i przebudowana zostanie towarzysząca infrastruktura techniczna.