Budowa boisk przy szkołach niemal na finiszu

Przy dwóch podstawówkach – przy Szkole Podstawowej nr 3 i Szkole Podstawowej nr 5 – trwa budowa kompleksów boisk. Prace zakończą się jeszcze w tym roku.

– Przy obu tych szkołach powstają boiska: do piłki siatkowej, do piłki ręcznej, do piłki koszykowej, boiska trawiaste do piłki nożnej. Powstaje też oświetlenie, trybuny oraz ławki, a także ogrodzenie boisk – informuje Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta miasta, który 8 listopada oceniał postępy prac na budowie przy Szkole Podstawowej nr 3.

Inwestycja kosztuje ponad 4 mln 300 tys. zł, a 90% kosztów pokrywa pozyskane przez Gminę dofinansowanie z Programu „Polski Ład”.

Przypomnijmy, że jest to kolejna inwestycja w rozwój infrastruktury sportowej przy skarżyskich podstawówkach – w minionym roku gmina wybudowała boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 1.