3,5 mln zł dla Skarżyska na przebudowę ulicy Kochanowskiego

Złożony przez gminę Skarżysko-Kamienna wniosek do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na dofinansowanie do przebudowy ulicy Kochanowskiego znalazł się na liście zadań rekomendowanych do dofinansowania. Pozyskana kwota to 3 506 487 zł.

Łączny koszt planowanej inwestycji to 4 383 109 zł, a dofinansowanie wynosi 80%! Z budżetu miasta do przebudowy ul. Kochanowskiego dołożymy nieco ponad 870 tys. zł.

– Ulica Kochanowskiego będzie kompleksowo przebudowana. Powstaną nowe chodniki. Przebudowana będzie infrastruktura techniczna, jak wodociągowa czy gazowa. Powstaną też 92 miejsca postojowe – informuje zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej, Andrzej Brzeziński.

– Dziękuję za wsparcie w pozyskaniu kolejnych pieniędzy dla Skarżyska-Kamiennej Panu Posłowi Krzysztofowi Lipcowi. Oczekujemy na wyniki kolejnych naborów, do których składaliśmy wnioski – dodaje Konrad Krönig, prezydent miasta.