Skarżyski Program Seniora

Skarżyski Program Seniora został wdrożony w Skarżysku-Kamiennej wraz z początkiem 2017 roku. Jest on elementem prowadzonej przez władze miasta polityki prosenioralnej. Rozwiązanie to ukłon w stronę starszych mieszkańców Skarżyska-Kamiennej, ułatwienie im codziennego funkcjonowania, a także zachęta do korzystania z bogatej oferty, np. kulturalnej.

Kto może korzystać ze Skarżyskiego Programu Seniora?

Program adresowany jest do mieszkańców Skarżyska-Kamiennej, którzy ukończyli 60 rok życia.

Co proponuje Program?

Celem Skarżyskiego Programu Seniora jest aktywizacja seniorów, którzy mogą korzystać z szeregu ulg i zniżek, proponowanych przez Partnerów Programu. Są to zniżki w instytucjach kultury i sportu, a także zniżki na usługi i zakupy w prywatnych firmach.

Katalog ulg i zniżek można pobrać na dole strony.

Jak skorzystać z ulg i zniżek w ramach Programu?

Ulgi i zniżki w ramach Skarżyskiego Programu Seniora przysługują wszystkim mieszkańcom Skarżyska-Kamiennej, którzy ukończyli 60. rok życia. By skorzystać z systemu ulg i zniżek, należy okazać się u Partnerów Programu dowodem tożsamości lub legitymacją emeryta-rencisty, potwierdzającymi ukończenie 60. roku życia.

Jak zostać Partnerem Skarżyskiego Programu Seniora?

Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej zaprasza lokalnych przedsiębiorców, właścicieli firm, sklepów, lekarzy, stomatologów itp. do włączania się do Skarżyskiego Programu Seniora w charakterze Partnera poprzez udzielenie bonifikaty na zakup towarów, bądź usługi w swoich placówkach.

Partnerzy programu sami ustalają rabaty cenowe dla uczestników Programu. Mogą to być zniżki na dokonywane zakupy w placówkach handlowych i usługowych, w niepublicznych placówkach medycznych, kulturalnych i obiektach sportowych, rabaty na naukę w szkołach językowych, zniżki przy korzystaniu z ofert lokali gastronomicznych, hoteli, pensjonatów, aptek, zniżki przy korzystaniu z usług sektora turystycznego itp.

Deklaracje przystąpienia do Programu (dla firm, przedsiębiorców, jednostek i instytucji publicznych) należy składać w Urzędzie Miasta (w Referacie Zdrowia, pok. 009). Wszelkie informacje udzielane są pod numerem telefonu: 41 25 20 118, 41 25 20 154.

DO POBRANIA: