Iwona Jeziorska – II Zastępca

Sekretariat Zastępców Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej
I piętro, pok. 101
fax 41 25 20 200

Przyjęcia interesantów przez II Zastępcę Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej odbywają się w każdy poniedziałek od godz. 14.30 do 16.00.

Drugi Zastępca Prezydenta – Zastępca Prezydenta do spraw Społecznych wykonuje zadania powierzone przez Prezydenta, a w szczególności:

1) nadzoruje jednostki organizacyjne gminy realizujące zadania z zakresu pomocy społecznej, kultury oraz kultury fizycznej i sportu,
2) współpracuje z organizacjami pozarządowymi,
3) zapewnia prawidłowe, terminowe i zgodne z prawem wykonywanie zadań przez nadzorowane komórki organizacyjne Urzędu i jednostki organizacyjne gminy.
Zastępca Prezydenta do spraw Społecznych prowadzi bezpośredni nadzór i koordynuje działania:
1) Wydziału Spraw Społecznych,
2) Referatu Spraw Obywatelskich,
3) Referatu Spraw Społeczno-Lokalowych,
4) Referatu Zarządzania i Administrowania Nieruchomościami,
5) Pełnomocnika do spraw współpracy z organizacjami pozarządowymi.
W zakresie kompetencji Zastępcy Prezydenta do spraw Społecznych należą zagadnienia związane z funkcjonowaniem:
1) Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej,
2) Miejskiego Centrum Kultury,
3) Muzeum im. Orła Białego,
4) Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Do kompetencji Zastępcy Prezydenta do spraw Społecznych należą również wszelkie zagadnienia związane z uczestnictwem Gminy w stowarzyszeniach i podmiotach działających w obszarach ekonomii społecznej, zdrowia, kultury, nauki i turystki.