Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego Miasta Skarżyska-Kamiennej na 2027 rok!

W niedzielę, 21 czerwca o północy zakończyło się głosowanie na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na 2027 rok. Głos oddało 3 660 mieszkańców, którzy wybrali cztery zwycięskie projekty.

Oto zwycięskie inicjatywy:

  1. Plac Marzeń przy Zalewie Rejowskim (osiedle Rejów) – 722 głosów
  2. Aktywna Kamienna – Etap 7: zieleń, monitoring i rozwój Placu zabaw im. A. Biernackiego przy ul. Franciszkańskiej (osiedle Dolna Kamienna II) – 681 głosów
  3. „Małe marzenia, wielka sprawa – świat zabawy i odkryć na Borze” (osiedle Bór) – 554 głosy
  4. Bernatka OdNowa (IV) – rozbudowa strefy relaksu (osiedle Paryska) – 524 głosy

Wszystkie zwycięskie projekty zostaną uwzględnione w projekcie budżetu miasta na 2027 rok i trafią do realizacji.

– Mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej chcą brać sprawy w swoje ręce i mają dobre pomysły na to, jak zmieniać swoje najbliższe otoczenie. Cieszy mnie ogromnie tak duża mobilizacja całych osiedli. Każdy oddany głos to wyraz lokalnego patriotyzmu i jasny sygnał dla nas, w którym kierunku powinna iść modernizacja przestrzeni publicznych. Gratuluję autorom projektów – wykonaliście tytaniczną pracę, jednocząc wokół swoich pomysłów setki sąsiadów – podkreśla Prezydent Miasta, Arkadiusz Bogucki.

– Przed nami faza, na którą wszyscy czekają, czyli przełożenie tych pomysłów na konkretne działania. Zwycięskie projekty są różnorodne – od infrastruktury rekreacyjnej i zieleni, po modernizację ciągów pieszych. Zrobimy wszystko, by realizacja tych zadań w 2027 roku przebiegła sprawnie, a nowe miejsca służyły mieszkańcom przez długie lata – dodaje Zastępca Prezydenta ds. inwestycji i rozwoju, Konrad Wikarjusz.

Dziękujemy za każdy oddany głos i jeszcze raz serdecznie gratulujemy pomysłodawcom zwycięskich projektów!

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Total
0
Share