Zapraszamy na spotkanie warsztatowe Miast Północy

W środę 5 października w Skarżysku-Kamiennej odbędą się warsztaty dotyczące Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego „Miasta Północy”. Konsultacje rozpoczną się o godzinie 12.00 w sali kawiarnianej Miejskiego Centrum Kultury. Serdecznie zapraszamy do udziału zainteresowanych mieszkańców.

Przypomnijmy, iż Miejski Obszar Funkcjonalny „Miasta Północy” tworzy 17 gmin: Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice, Końskie i Skarżysko-Kamienna oraz 13 gmin ościennych. Porozumienie o współpracy zostało zawarte w celu wspólnego ubiegania się o pieniądze unijne na realizację strategicznych dla miast północy projektów.

5 października 2022 roku odbędzie się kolejne spotkanie warsztatowe. Wezmą w nim udział przedstawiciele części gmin tworzących Miejski Obszar Funkcjonalny „Miasta Północy” (Skarżysko-Kamienna, Skarżysko Kościelne, Bliżyn, Suchedniów, Stąporków, Końskie), a także  lokalni eksperci. Do udziału zapraszani są również zainteresowani mieszkańcy.

Głównym celem spotkania ma być przedstawienie planowanych do realizacji projektów, a  także omówienie obszarów wsparcia wyznaczonych w Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla MOF „Miasta Północy”.  Są to: turystyka, poprawa jakości życia, transport, cyfryzacja, przestrzeń i środowisko.