Zapraszamy młodzież do udziału w grze miejskiej w 30. rocznicę śmierci ks. prof. Włodzimierza Sedlaka

6 października w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skarżysku-Kamiennej będzie organizowana gra miejska pt. „Co pamiętamy o Waldku – w 30. rocznicę śmierci ks. prof. Włodzimierza Sedlaka, patrona PiMBP w Skarżysku-Kamiennej”.

Doskonałą okazją do organizacji wydarzenia jest fakt, iż właśnie w tym roku mija 30 lat od śmierci wybitnego kapłana i naukowca oraz fakt, iż dwa lata przed śmiercią, 24 maja 1991 r. otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Skarżyska-Kamiennej. Jest to warte podkreślenia, w kontekście imprez organizowanych w związku ze 100-leciem nadania praw miejskich Skarżysku-Kamiennej.

Zapraszamy młodzież ze szkół średnich z wychowawcami do wzięcia udziału w grze miejskiej.

Wierzymy, że będzie to dobra okazja do poszerzenia wiedzy o naszej lokalnej historii, odświeżenia pamięci o ks. prof., a tym samym uczczenia przypadających w tym roku rocznic.

DO POBRANIA:
KARTA ZGŁOSZENIA