Wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta

30 września w trzech skarżyskich szkołach średnich odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej kadencji 2021 – 2022. W Radzie zasiądzie 20 osób. Pierwsza sesja nowo wybranej Młodzieżowej Rady Miasta zaplanowana jest na 11 października.

WYNIKI WYBORÓW:

I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego
Liczba wyborców uprawnionych do głosowania wyniosła 506  osób.
Udział w głosowaniu wzięło 376 osoby, co stanowi 74,30 % uczniów uprawnionych do głosowania.
Do Młodzieżowej Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej zostali wybrani z następującą ilością głosów ważnych:
Patryk Jędrzejczyk – 127 głosów
Natalia Molasy – 69 głosów
Matylda Ciecierska – 58 głosów
Oliwia Figarska – 34 głosy
Daria Dudek – 29 głosów
Jakub Półtorak – 27 głosów
Zuzanna Mańka – 14 głosów
Angelika Pietras – 12 głosów
Anna Dulęba – 6 głosów

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza
Liczba wyborców uprawnionych do głosowania wyniosła 566 osób.
Udział w głosowaniu wzięło 440 osób, co stanowi  77,73 % uczniów uprawnionych do głosowania.
Do Młodzieżowej Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej  zostali wybrani z następującą ilością głosów ważnych:
Małgorzata Mańkowska – 162 głosy
Kacper Goździk – 55 głosów
Wojciech Iwański – 54 głosy
Michalina Jedlińska – 51 głosów
Piotr Langer-Żuk – 39 głosów
Karolina Ćwierz – 33 głosy

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika
Liczba wyborców uprawnionych do głosowania wyniosła 281 osób.
Udział w głosowaniu wzięło 171 osób, co stanowi  60,85 % uczniów uprawnionych do głosowania.
Do Młodzieżowej Rady Miasta Skarżyska – Kamiennej  zostali wybrani z następującą ilością głosów ważnych:
Jakub Młodawski – 38 głosów
Mateusz Młynarczyk – 37 głosów
Jakub Karbownik – 30 głosów
Julia Kusztal – 27 głosów
Patrycja Pogorzelska – 15 głosów

Pierwsza sesja nowo wybranej Rady odbędzie się 11 października. Młodzi radni złożą ślubowanie, wybiorą swojego przewodniczącego i jego zastępcę.

Projekt porządku obrad
I sesji Młodzieżowej Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej V Kadencji
11 października 2021 r. godz. 16.00
w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
  2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze radnych.
  3. Ślubowanie radnych.
  4. Stwierdzenie prawomocności obrad (quorum).
  5. Przyjęcie porządku obrad.
  6. Wybór sekretarza obrad:
  • odczytanie uchwały
  1. Wybór Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej:
  • odczytanie uchwały
  1. Przejęcie przez Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta prowadzenia obrad.
  2. Wybór Wiceprzewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej:
  1. Zakończenie obrad.

Młodzieżowa Rada Miasta pełni funkcję konsultacyjną i doradczą Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej na rzecz wspierania i upowszechniania idei samorządowej oraz propagowania aktywności społecznej wśród młodzieży miasta Skarżyska-Kamiennej.

Młodzi radni reprezentują potrzeby i problemy młodzieży, mogą też przedstawiać pomysły na rozwój miasta.

Celem Młodzieżowej Rady Miasta jest reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji samorządowych i rządowych oraz organizacji pozarządowych, zgłaszanie wniosków i opinii w sprawach dotyczących szeroko pojętych problemów młodzieży oraz umożliwienie młodzieży aktywnego udziału w życiu społecznym miasta.

Kadencja Młodzieżowej Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej trwa rok. Pierwsza kadencja rozpoczęła się w 2016 roku.

DO POBRANIA:
OBWIESZCZENIE W SPRAWIE  OGŁOSZENIA WYNIKÓW WYBORÓW DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA SKARŻYSKA-KAMIENNEJ W KADENCJI 2021-2022