fot: centrumwolontariatu.eu

Wspólnie na rzecz rozwoju wolontariatu

21 września w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się spotkanie KOALICJA NA RZECZ ROZWOJU WOLONTARIATU. W imieniu organizatorów zapraszamy do aktywnego udziału w spotkaniu wolontariuszy i przedstawicieli organizacji pozarządowych. Finalnym punktem będzie podpisanie list intencyjnego o powołaniu koalicji i wspólnej promocji wolontariatu.

Spotkanie odbędzie się 21 września w godzinach 9.00 – 11.00 w Miejskim Centrum Kultury, ul. Juliusza Słowackiego 25 w Skarżysku-Kamiennej.

Na spotkaniu, które będzie miało charakter warsztatowy, omówione zostaną potencjalne działania koalicji na rzecz wolontariatu, zorganizowana będzie także burza mózgów na temat lokalnych potrzeb w zakresie rozwoju wolontariatu. Spotkanie zakończy się podpisaniem listu intencyjnego o wspólnej promocji wolontariatu i powołaniu do życia koalicji. Spotkanie poprowadzą eksperci z zakresu aktywności społecznej i III Sektora.

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, przedstawicieli różnych instytucji, biznesu i jego otoczenia oraz organizacje pozarządowe. Obecność należy potwierdzić mailowo: kontakt@centrumwolontariatu.eu.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu Korpus Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego, który realizuje Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach w partnerstwie z Diecezjalnym Centrum Wolontariatu. Projekt ma na celu wzmocnienie i rozwój wolontariatu długoterminowego, podniesienie rangi działań wolontariackich, wzbudzenie zainteresowania wolontariatem oraz zachęcenie mieszkańców do zaangażowania w taką działalność.