W Miejskim Centrum Kultury trwa zbiórka darów dla naszych sąsiadów z Ukrainy – można pomóc i korzystać z pomocy

Osoby zainteresowane włączeniem się w pomoc i przekazaniem niezbędnych rzeczy dla uchodźców, mogą przynosić dary do Miejskiego Centrum Kultury codziennie w godzinach pracy jednostki (od godz. 8.00 do 20.00, nr telefonu do koordynatora zbiórki: 531 619 988).

Zbierane są wszystkie rzeczy niezbędne dla naszych sąsiadów z Ukrainy: m.in. zestawy medyczne, leki, odzież, bielizna, koce, śpiwory, środki higieny oraz żywność długoterminowa (jak makarony, kasze, konserwy, mąka).

Osoby potrzebujące – zarówno mieszkańcy Ukrainy, jak i skarżyszczanie, którzy przyjmują u siebie uchodźców – mogą zgłaszać się do MCK po potrzebne rzeczy, które są wydawane według aktualnego stanu magazynowego.

Якщо ви перебуваєте в нашому місті і потребуєте невідкладної допомоги: одяг, засоби особистої гігієни, основні продукти харчування – то можете звернутися до Міського Дому Культури  (вул. Słowackiego 25, Скаржиско-Каменна), де відбувається безперервний збір дарів.

Товари, необхідні жителям України, здаються відповідно до наявних запасів.

AKTUALIZACJA!

W związku z bardzo dużym odzewem ze strony mieszkańców na apele o zbiórkę darów dla Ukrainy, wstrzymujemy tymczasowo przyjmowanie odzieży – zarówno w punkcie działającym w Miejskim Centrum Kultury, jak i w poszczególnych lokalnie prowadzonych zbiórkach darów dla mieszkańców Ukrainy.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego z koordynatorem zbiórki w MCK (tel. 531 619 988), który udzieli informacji na temat aktualnych potrzeb. Dary można przynosić do Miejskiego Centrum Kultury codziennie w godzinach pracy jednostki (od godz. 8.00 do 20.00).

Zbierane są wszystkie rzeczy niezbędne dla naszych sąsiadów z Ukrainy: m.in. żywność długoterminowa (jak makarony, kasze, konserwy, mąka), zestawy medyczne, leki, koce, śpiwory, środki higieny.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
1 comment

Comments are closed.

Zobacz również
Więcej

Ferie bibliotece

Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach w czasie ferii zimowych. Wśród propozycji są gry…
Total
0
Share