Trwa Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – skarżyska biblioteka włącza się w obchody

Tegoroczny XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom trwa od 28 maja do 4 czerwca.  Kampania, jak co roku, organizowana jest przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. W 2022 roku przyświeca jej hasło „Klimat dla polskich autorów”, co interpretuje się dwojako: jako uwrażliwienie młodych odbiorców na kwestie ekologiczne oraz zwrócenie uwagi i promowanie współczesnej rodzimej literatury dla dzieci i młodzieży.

Skarżyska Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna tradycyjnie włącza się w ogólnopolskie obchody następującymi wydarzeniami:

– 31 maja, godz. 8.30 – „Teatrzyk Kamishibai”
Zajęcia biblioteczne z udziałem uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1, klasa 3 (filia przy ul. Sezamkowej),

– 2 czerwca, godz. 9.00; 3 czerwca, godz. 9.30 – „Teatrzyk Kamishibai”
Zajęcia biblioteczne dla dzieci z Przedszkola nr 16. Wybiorą się one w podróż do magicznej krainy teatru i literatury. Tematem spotkania będzie obrazkowy Teatrzyk Kamishibai, nazywany także teatrem ilustracji. Do zajęć wykorzystane będą również opowiadania traktujące o przyrodzie i ekologii współczesnych polskich autorów, zgodnie z założeniami tegorocznej akcji (ul. Sezamkowa),

– 3 czerwca, godz. 9.00 – znani skarżyszczanie o różnych profesjach będą czytali dzieciom z Przedszkola nr 1. W zajęciach wykorzystane będą teksty współczesnych polskich autorów (filia przy ul. Towarowej).

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Total
0
Share