Świętowali Złote Gody

30 par małżeńskich świętowało 50. rocznicę ślubu. W czasie uroczystości, której organizatorem był Urząd Miasta, Prezydent Skarżyska-Kamiennej wręczał jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Uroczystość Złotych Godów odbywała się 16 lutego w gościnnych progach Miejskiego Centrum Kultury. Gospodarzem spotkania był prezydent miasta Konrad Krönig, który pogratulował jubilatom tej wyjątkowej rocznicy.

– Niewiele par małżeńskich może poszczycić się takim stażem. Jesteście pięknym przykładem i wzorem dla wielu kolejnych par, wstępujących w związek małżeński – mówił prezydent Skarżyska-Kamiennej. – W tym dniu nachodzi nas refleksja nad tym, jak wiele pracy należy włożyć, by zbudować trwały, szczęśliwy związek. Państwo wywiązaliście się z tego znakomicie, traktując pracę nad wspólnym, zgodnym życiem nie jako obowiązek, lecz jako naturalne następstwo uczucia, które Was połączyło. Wyrażam nadzieję, iż patrzycie na minione lata z poczuciem dumy i towarzyszy Wam radość, że wspólnie przetrwaliście wszelkie przeciwności losu i razem dzieliliście każdą szczęśliwą chwilę. Daliście początek nowej rodzinie. Doczekaliście się dzieci, wnuków, a może i prawnuków. Tak liczna obecność Waszych bliskich na dzisiejszej uroczystości świadczy o tym, że również dla nich jest to wyjątkowe wydarzenie. Serdecznie Państwu gratuluję i jednocześnie dziękuję za Waszą pracę i zaangażowanie w  życie naszej społeczności i rozwój naszego miasta – dodawał prezydent Konrad Krönig.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanymi przez Prezydenta RP, odznaczeni zostali:

• GRAŻYNA I MARIAN BARTKIEWICZ
  • MARIANNA I HENRYK ZAGOŻDŻON
  • TERESA I WACŁAW ZIELIŃSCY
  • HELENA I JACEK ZIÓŁEK

W trakcie uroczystości dla jubilatów wystąpiła młodzież z grupy artystycznej z Miejskiego Centrum Kultury, podopieczni Małgorzaty Skuzy: Małgosia Biernacka, Alicja Rdzanek, Oliwia Kasińska, Łucja Kruk, Oliwier Domagała.

Urząd Stanu Cywilnego w Skarżysku-Kamiennej zwraca się z prośbą do par, które będą obchodziły jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego o zgłaszanie do kancelarii USC chęci udziału w kolejnej uroczystości jubileuszowej organizowanej przez Urząd Miasta (Urząd Stanu Cywilnego, I piętro Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej, tel. 41 25 20 143, 41 25 20 144).