Spotkania z ciekawymi ludźmi: gdy pasja staje się zawodem

Mateusz Szymkowiak – pochodzący ze Skarżyska-Kamiennej dziennikarz i prezenter telewizyjny gościł w naszym mieście, by wziąć udział w spotkaniu z dziećmi ze świetlic środowiskowych i opowiedzieć im o swojej pracy i swojej drodze do sukcesu. Wydarzenie było elementem projektu „Podaj dobro dalej”, realizowanego przez miasto w trzech świetlicach środowiskowych.

Mateusz Szymkowiak pochodzi ze Skarżyska-Kamiennej i nadal jest blisko związany z naszym miastem, chociaż na co dzień mieszka i pracuje w Warszawie. Jest reporterem i prezenterem TVP2 & TVP Kobieta (znanym m.in. z programów The Voice of Poland, Lajk!, Pytanie na śniadanie, Wakacyjna trasa Dwójki, Eurowizja), redaktorem „Fashion Magazine”, a także konferansjerem.

Mateusz spotkał się w dziećmi z trzech skarżyskich świetlic środowiskowych w czwartek 3 listopada. Na wstępie podkreślił, że o pracy w telewizji marzył od dziecka i konsekwentnie dążył do spełnienia tego marzenia. Wspominał pierwsze kroki, stawiane w zawodzie dziennikarza jeszcze w Skarżysku oraz pierwsze zetkniecie z telewizją. Opowiadał, na czym polega jego praca, a także zachęcał dzieci do tego, by również stawiały sobie cele i starały się realizować swoje marzenia. Z przyjemnością odpowiadał także na liczne pytania.

Spotkanie z Mateuszem Szymkowiakiem było pierwszym z cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi, które są realizowane w ramach projektu „Podaj dobro dalej”.

– Dziękuję Mateuszowi za przyjęcie naszego zaproszenia i bardzo udane spotkanie z najmłodszymi skarżyszczanami, którzy dowiedzieli się, że warto realizować swoje marzenia i być konsekwentnym w osiąganiu celu – mówi prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.