Specjalny telefon dla osób przyjmujących uchodźców

Mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej, którzy wyrażają wolę niesienia pomocy uchodźcom z Ukrainy i podjęli decyzję o zapewnieniu im zakwaterowania, proszeni są o kontakt z Biurem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta – 605 414 861 (telefon czynny jest w godzinach pracy Urzędu Miasta).

Zbudowana baza informacji pozwoli na sprawniejsze koordynowanie działań i udzielanie wsparcia osobom potrzebującym. Przełoży się także na pełną wiedzę o ilości osób, którym udzielana jest pomoc na terenie naszego miasta.

Pod tym numerem telefonu udzielane są również podstawowe informacje w sprawie przyjmowania mieszkańców Ukrainy.