Skatepark i pumptrack tętnią życiem. Zapraszamy!

Nasze miasto może się pochwalić jednym z największych skateparków w Polsce. Atrakcja przyciąga amatorów jazdy na rowerach, deskach, hulajnogach i rolkach nie tylko ze Skarżyska-Kamiennej i regionu świętokrzyskiego, ale także z odległych miejsc w kraju. Miejsce doceniają zawodowcy oraz organizatorzy ogólnopolskich zawodów i pokazów.

16 lipca na skarżyskim obiekcie odbywały się ogólnopolskie zawody hulajnogowe Skarland Scooter Jam. Dzień później zorganizowano tam Mistrzostwa Polski Pump Track 2022 połączone z piknikiem rowerowym.

Oba wydarzenia odbywały się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Skarżyska-Kamiennej i przy współpracy z Urzędem Miasta. Przyciągnęły zawodników z całej Polski.

Zapraszamy do korzystania z obiektu!

Na rozległym terenie na osiedlu Zachodnie w Skarżysku-Kamiennej dostępne są:

  • skatepark, który zajmuje powierzchnię ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych i składa się z dwóch zasadniczych sekcji: Plaza i Bowl;
  • pumptrack, czyli kompleks torów rowerowych, składający się z torów dla początkujących (MINI PUMP – dla dzieci) oraz toru dla zaawansowanych (FLOW TRUCK, o długości ponad 400 metrów). Elementem toru dla zaawansowanych jest półkolista sfera („cradle”), służąca do wykonywania akrobacji z wykorzystaniem siły odśrodkowej;
  • kompleks boulderowy, czyli kompleks kamieni bulderowych służących do wspinania bez użycia asekuracji linowej;
  • plac zabaw;
  • mini trybuny;
  • budynek wielofunkcyjny z toaletą, świetlicą i stacją naprawy rowerów;
  • a także parking z drogami i infrastrukturą towarzyszącą.

Całość kompleksu zajmuje teren ponad 23 tys. metrów kwadratowych. Przypomnijmy, że inwestycja kosztowała ponad 8,7 mln zł i została zrealizowana z dofinansowaniem unijnym.

image_pdfimage_print
Total
4
Shares
Zobacz również
Total
4
Share