Skarżysko z pomocą humanitarną dla przyjaciół ze Żmerynki

Gmina Skarżysko-Kamienna organizuje zbiórkę niezbędnych rzeczy, które pomogą mieszkańcom naszego miasta partnerskiego na Ukrainie w walce z rosyjskim okupantem.

Zbieramy:

• LEKI (środki przeciwbólowe, hemostatyczne, przeciwzapalne, przeciwdrgawkowe, systemy do wlewów dożylnych i przetaczania roztworów infuzyjnych, strzykawki, opaski uciskowe, opatrunki antyseptyczne),
  • PRODUKTY HIGIENY OSOBISTEJ,
  • ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWĄ,
  • KAMIZELKI ODBLASKOWE, LATARKI, BATERIE, POWERBANKI, AGREGATY PRĄDOTWÓRCZE,
  • NACZYNIA JEDNORAZOWE (PRZYBORY TURYSTYCZNE), KARIMATY, PRZENOŚNE STACJE RADIOWE.

Zbiórka prowadzona jest w Miejskim Centrum Kultury. Rzeczy można przynosić codziennie w godzinach 8.00 – 20.00 do najbliższej soboty.

Prosimy, by były one opisane: DLA ŻMERYNKI. Sugerujemy również, by dary były posegregowane kategoriami, co przyspieszy ich przygotowanie do transportu.

Transport z pomocą humanitarną dla Żmerynki organizowany jest na przyszły tydzień.

Listę najpilniej potrzebnych rzeczy stworzył Komitet Wykonawczy Rady Miejskiej Żmerynki, po rozmowie Prezydenta Skarżyska-Kamiennej Konrada Kröniga z merem Żmerynki, Anatolijem Kushnirem. Oficjalna rozmowa odbyła się we wtorek. Prezydent Skarżyska-Kamiennej zapewnił o wsparciu skarżyszczan dla Ukrainy i wyraził solidarność z Ukrainą.

Z góry dziękujemy za każdy gest solidarności i przekazane wsparcie!