Skarżysko z pomocą dla powodzian

Kiedy pojawia się żywioł – człowiek staje się bezsilny. Woda zalewa miasta na południu Polski – mieszkańcy tracą dobytek całego życia. Skarżysko-Kamienna już niejednokrotnie pokazało swoje zaangażowanie w pomoc potrzebując. Tym razem również stańmy na wysokości zadania.

Uruchamiamy zbiórkę dla osób, które ucierpiały w wyniku powodzi. Prezydent Skarżyska-Kamiennej Arkadiusz Bogucki zachęca mieszkańców do włączenia się w pomoc.

Tymczasowy magazyn będzie się mieścił w siedzibie Centrum Integracji Społecznej przy ul. Prusa 3a. Zbieramy szczególnie suche artykuły spożywcze z długą datą przydatności, konserwy, środki czystości oraz środki higieny osobistej, karmę dla zwierząt (prosimy o niedostarczanie wody, ponieważ jej transport z uwagi na ciężar będzie utrudniony; nie zbieramy również ubrań).

Magazyn czynny będzie jest w godzinach 9.00 – 18.00. Zbiórka potrwa do piątku. Następnie pomoc trafi do jednej z gmin dotkniętej powodzią.

– Bardzo Państwa proszę o zaangażowanie. Nigdy nie wiadomo, kiedy i komu grozi niebezpieczeństwo. Obserwujemy nierówną walkę z żywiołem. Mam nadzieję, że jeżeli my dziś okażemy pomoc, to jeżeli kiedykolwiek byłaby taka potrzeba, również my otrzymalibyśmy wsparcie – mówi Prezydent Skarżyska-Kamiennej Arkadiusz Bogucki.

Powodzian będzie można wspomóc także przekazując dowolną darowiznę na tworzoną w Skarżysku-Kamiennej zbiórkę internetową – TUTAJ.