Sezon świąteczny w mieście zainaugurowany

12 grudnia w naszym mieście odbywało się tradycyjne, przedświąteczne spotkanie z mieszkańcami. Przedstawiciele skarżyskiego samorządu oficjalnie zapalili lampki na choince, złożyli zebranym świąteczne życzenia i zaprosili do wspólnego śpiewania kolęd.

Spotkania przy miejskiej choince, znajdującej się na skwerze koło dworca, są już tradycją. Jak co roku nie zabrakło świątecznych życzeń, które w imieniu skarżyskiego samorządu składali zastępcy prezydenta: Krzysztof Myszka i Andrzej Brzeziński. W spotkaniu uczestniczyli także: sekretarz miasta Bernard Antos, skarbnik miasta Ewa Pawełczyk oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Bogusław Ciok. Wszyscy wspólnie z Mikołajem wręczali mieszkańcom drobne upominki i częstowali słodyczami, a w tle rozbrzmiewały piękne kolędy w wykonaniu grupy wokalnej składającej się z młodych artystów z Miejskiego Centrum Kultury i uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 (przygotowanych pod okiem Małgorzaty Skuzy i Joanny Kalugi). Nie zabrakło również świątecznego poczęstunku, czyli tradycyjnych pierogów.

Na skwerze w pobliżu miejskiej choinki ustawiona została również świąteczna iluminacja do wykonywania zdjęć.

Spotkanie organizowane było przez Urząd Miasta we współpracy z Miejskim Centrum Kultury.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Więcej

Trwają aukcje WOŚP

Tegoroczny, 29. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia. Jednak już teraz można wspierać akcję, na przykład…
Więcej

STOP pożarom traw!

Komenda Powiatowa PSP w Skarżysku-Kamiennej wraz z Nadleśnictwem Skarżysko i Suchedniów zwracają się do mieszkańców powiatu skarżyskiego z…
Total
0
Share