Ruszył konkurs dla młodych czytelników

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skarżysku-Kamiennej zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie „Najlepszy Czytelnik biblioteki dziecięcej” (XII edycja – 2022).

1. Konkurs będzie trwał od 07.02.2022 do 31.12.2022 r. i realizowany będzie w oddziałach dziecięcych:
    • filii nr 1  przy ul. Towarowej 20,
    • filii nr 2  przy ul. Sezamkowej 23,
    • filii nr 3  przy ul. Słowackiego 25
    • filii nr 4  przy ul. Sportowej 30.
  1. Uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież do lat 15, którzy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe:
    • I kategoria – do 7 lat
    • II kategoria – 8 – 12 lat
    • III kategoria – 13 – 15 lat
  1. Warunki uczestnictwa w konkursie:
    • systematyczne wypożyczanie i czytanie książek z literatury pięknej i popularnonaukowej, ale wielokrotne wypożyczanie i czytanie tego samego tytułu książki nie będzie podlegało punktacji,
    • każdy uczestnik konkursu może wypożyczyć do 5 książek jednorazowo.
  1. Nie mogą brać udziału w konkursie laureaci z wcześniejszej edycji konkursu (w tej samej kategorii wiekowej).
  2. Bibliotekarze będą rejestrować i kontrolować ilość wypożyczonych książek oraz losowo sprawdzać znajomość ich treści.
  3. Przy wyborze laureatów brane pod uwagę będą:
    • największa liczba przeczytanych książek w czasie trwania konkursu tj. do 31 grudnia 2022 r.
    • umiejętność zachęcania innych do ich czytania. Mile widziane ilustracje lub recenzje do najciekawszych książek.
  1. Specjalnie nagradzani będą czytelnicy, którzy przyprowadzą do biblioteki nowych, aktywnych czytelników.
  2. Uroczyste spotkanie z najlepszymi czytelnikami i wręczenie nagród odbędzie się w siedzibie biblioteki, nowym roku – 5 stycznia 2023 r.
  3. Administratorem danych osobowych zbieranych od uczestników konkursu jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Towarowa 20, 26-110 Skarżysko-Kamienna. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie na zasadach przewidzianych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

źródło: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skarżysku-Kamiennej,
www.biblioteka24.eu