Rozmowy w sprawie stadionu „Granatu” trwają

Lobbując w sprawie wsparcia dla miasta przy podziale środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig i zastępca prezydenta Andrzej Brzeziński spotkali się z wojewodą świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem. W spotkaniu uczestniczył również przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś.

Było to drugie spotkanie – po wcześniejszej wizycie prezydentów u marszałka województwa Andrzeja Bętkowskiego – którego tematem było pozyskanie środków na remont stadionu KS GRANAT.

Przypomnijmy, że miasto złożyło wniosek do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na modernizację infrastruktury stadionu „Granatu” na kwotę 15 mln zł.

– Złożyliśmy trzy wnioski, ale remont stadionu „Granatu” traktujemy priorytetowo. Liczymy na wsparcie ze strony wojewody świętokrzyskiego oraz Sejmiku. Cieszy mnie otwartość wojewody na ten temat. Wracamy ze spotkania ze świadomością, że starania o dofinansowanie do modernizacji stadionu mogą przynieść namacalny efekt. Liczymy na pozytywne dla naszego miasta rozstrzygnięcie naboru – mówi prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.