Rowery miejskie chętnie wypożyczane przez mieszkańców

Wypożyczalnia rowerów miejskich w naszym mieście funkcjonuje od kilku tygodni, ale już pierwszy okres pokazał, że pomysł spotkał się z zainteresowaniem mieszkańców. W lipcu rowery wypożyczane były ponad 1100 razy, a łączny dystans, który pokonali użytkownicy w lipcu, to niemal 4,5 tysiąca kilometrów.

– Do dyspozycji mieszkańców oddaliśmy 75 rowerów, które można wypożyczyć oraz oddać w jednej z pięciu stacji ulokowanych na terenie całego miasta. Rowery można wypożyczać za pośrednictwem aplikacji, a przy każdej wypożyczalni znajduje się tablica ze szczegółową instrukcją, jak to zrobić. Pierwsze 10 minut jazdy jest bezpłatne. Dalsze opłaty są symboliczne, to 5 groszy za każdą minutę – przypomina prezydent miasta Konrad Krönig.

Stacje z rowerami miejskimi są usytuowane:

• na Rejowie – przy ul. Wioślarskiej
  • koło Urzędu Miasta – przy ul. Sikorskiego
  • przy hali sportowej – ul. Sienkiewicza
  • koło Dworca PKP – przy ul. Niepodległości
  • na Dolnej Kamiennej – przy ul. Rynek

Cennik, regulaminy dostępne są na stronie www.rms.bike