Remont mogił na Cmentarzu Parafialnym

7 sierpnia Gmina Skarżysko-Kamienna zawarła umowy na remont:

1. Mogiły zbiorowej żołnierzy Wojska Polskiego poległych 7 września 1939 roku.
  2. Kwater Żołnierzy Armii Krajowej – 60 mogił

Prace remontowe będą się odbywać na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Cmentarnej w Skarżysku-Kamiennej. Ich celem jest zachowanie trwałości miejsc pamięci oraz troski  o historię naszego kraju.

Remonty mogił zostaną  wykonane w ramach zawartego pomiędzy Wojewodą Świętokrzyskim, a Miastem Skarżysko-Kamienna Porozumienia Nr 40/2023z dnia 15 marca 2023 roku oraz Porozumienia  Nr 48/2023 z dnia 2 czerwca 2023 roku,  w sprawie powierzenia zadań, przyznania dotacji i ustalenia wzajemnych obowiązków w zakresie bieżącego utrzymania, remontów oraz sprawowania opieki nad cmentarzami i mogiłami wojennymi.

Termin zakończenia prac: do 15.12.2023r.