Przebudowa stadionu Granatu – „machina” jest w toku. Miasto ogłosiło przetarg

Kolejny ważny krok do modernizacji stadionu Granatu w Skarżysku-Kamiennej wykonany. Miasto ogłosiło przetarg, który ma wyłonić wykonawcę tej wielomilionowej inwestycji. Zainteresowane firmy mają czas na składanie ofert do 14 marca. W czasie briefingu prasowego w Urzędzie Miasta, zastępca prezydenta Andrzej Brzeziński zaprezentował wizualizacje stadionu i przedstawił dalsze kroki.

Przypomnijmy, że miasto zdobyło 19,8 mln zł dofinansowania na przebudowę stadionu Granatu. Dofinansowanie pochodzi z rządowego programu „Polski Ład”. Inwestycja zaplanowana została na kwotę 22 mln zł, a więc wkład własny z budżetu miasta wyniesie 2,2 mln zł.

– Dziś ogłaszamy przetarg na to zadanie inwestycyjne. Termin składania ofert minie 14 marca. W ramach zadania zostanie wybudowana pełnowymiarowa płyta boiska z systemem nawadniania. Zostanie wybudowana trybuna zadaszona dla kibiców z ponad dwoma tysiącami miejsc siedzących. Powstanie także trybuna dla kibiców przyjezdnych z ilością 130 miejsc. Zadanie obejmuje również budowę infrastruktury lekkoatletycznej – poinformował na briefingu prasowym Andrzej Brzeziński, zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej.

Jak przewiduje prezydent Andrzej Brzeziński, przy założeniu sprawnego przebiegu procedury przetargowej, bez odwołań ze strony oferentów, inwestycja mogłaby rozpocząć się w wakacje.

Wyłoniony wykonawca będzie miał 22 miesiące na realizację inwestycji, licząc od dnia podpisania z nim umowy.

Inwestycja obejmuje wykonanie i budowę:

• trawiastej płyty pełnowymiarowego boiska głównego wraz z systemem nawadniania, wraz z wyposażeniem;
  • infrastruktury lekkoatletycznej w postaci czterotorowej bieżni wokół boiska o długości 400m, bieżni prostej sześciotorowej do biegów sprinterskich, skocznia do skoku w dal i trójskoku, wraz z wyposażeniem;
  • budynku klubowego, budowa obejmuje: szatnie, sanitariaty, sale konferencyjne i odnowy biologicznej w tym siłownia, pomieszczenia administracyjne, pomieszczenia magazynowo – gospodarcze itp. wraz z wyposażeniem;
  • trybun zadaszonych z miejscami siedzącymi dla ok. 2045 osób oraz trybuna dla kibiców przyjezdnych z miejscami siedzącymi dla ok. 130 osób,
  • poprawę infrastruktury około stadionowej w tym: dojazd do budynku, ciągi komunikacyjne, kanalizacja deszczowa, oświetlenie terenu stadionu, monitoring, parkingi i ogrodzenie,
  • wdrożenie programu do elektronicznej obsługi kibiców i sprzedaży biletów.