Promocja książki Izabeli Nowek „ALBANIA w szponach czarnego orła”

Zapraszamy na promocję książki Izabeli Nowek „ALBANIA w szponach czarnego orła”, która odbędzie się 3 lutego o godz. 17.00 w Miejskim Centrum Kultury.

Jeszcze kilka lat temu omijana przez turystów, kojarzona tylko z mafią i bunkrami, Albania staje się coraz bardziej popularna dzięki różnorodności, jaką oferuje: dzięki piaszczystym plażom nad lazurową wodą, imponującym zamkom czy górskim szlakom z zachwycającymi widokami. I choć albańską tożsamość wciąż kształtują honor i besa, a społeczna ocena bywa ważniejsza niż zdanie jednostki, to nikogo nie dziwi tutaj wiara w złe oko, świętowanie Dnia Lata lub bar naprzeciwko meczetu.

Spotkanie dla tych, co do Albanii chcą się wybrać, ale też dla tych, co już tam byli. Będzie niesztampowo o życiu i bardziej tradycyjnie o eksplorowaniu albańskich gór i kanionów. Pośród wiedzy praktycznej na pewno będzie też miejsce na ciekawostki, rodzinne opowieści i rozmowę o tym zachwycającym kraju.

O KSIĄŻCE:

Autorka zabiera nas w podróż po mozaikowej rzeczywistości Albanii. Oprowadza po historycznej Krui i zatłoczonym centrum Tirany, wśród jej rozmówców są bywalcy barów, aktywistki i ci, którzy przetrwali czasy komunizmu. W ich historiach wspomnienia z okresu dyktatury przeplatają się z opowieściami o pierwszych feministkach i tradycyjnych kilkudniowych weselach. Przewodniczka odkrywa nieznane oblicze Albanii – krainy orłów, w której wciąż żywa jest legenda Skanderbega, a dwugłowy czarny orzeł, jeśli złapie kogoś w swoje szpony, to łatwo go nie wypuści, bo do tego kraju wraca się wielokrotnie.

IZABELA NOWEK

Pochodzi ze wsi Brzeście w województwie świętokrzyskim, absolwentka filologii chorwackiej i serbskiej w Poznaniu. Od 2011 roku pracuje i mieszka w Albanii, gdzie założyła pierwsze polsko-albańskie biuro podróży Moja Albania. Autorka bloga Moja Albania, przewodników i artykułów o Albanii oraz Kosowie, gdzie pracowała jako tłumaczka dla Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR.

Spotkanie uatrakcyjnią ciekawe zdjęcia. Po spotkaniu będzie można zakupić książkę z autografem autorki

Wstęp wolny. Zapraszamy!

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Total
0
Share