Prezydent Skarżyska na Światowym Forum Miejskim

Prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig uczestniczy w Światowym Forum Miejskim (World Urban Forum), które odbywa się w Katowicach. W trakcie tej międzynarodowej konferencji odbywa się szereg wydarzeń i spotkań poświęconych polityce oraz transformacji i rozwoju miast. Prezydent Skarżyska-Kamiennej wziął między innymi udział w ceremonii podpisania Planu Działań dla Miast, a także w Zgromadzeniu Ogólnym Związku Miast Polskich i Rady Unii Metropolii Polskich.

Światowe Forum Miejskie (World Urban Forum) to prestiżowa międzynarodowa konferencja organizowana przez ONZ-Habitat w celu rozwoju obszarów miejskich i osiedli ludzkich.  Wydarzenie odbywa się co dwa lata i gości ponad 20 000 uczestników reprezentujących rządy, regiony, miasta, organizacje pozarządowe i instytucje finansowe.

Wcześniejsza, 10. edycja miała miejsce w 2020 w Abu Zabi – stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Poprzednie dwa spotkania odbyły się w Kuala Lumpur w Malezji i Quito w Ekwadorze. 11. sesja WUF trwa w Katowicach. 

SKARŻYSKO SYGNATARIUSZEM PLANU DZIAŁAŃ DLA MIAST!

W trakcie wydarzenia prezydent Skarżyska-Kamiennej złożył podpis pod programem „Plan Działań dla Miast”.

Zaprezentowanie programu – do którego zakwalifikowało się nasze miasto – jest wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej 11. sesji Światowego Forum Miejskiego. Dokument ma być instrumentem wdrożeniowym, przewidzianym w powstającej obecnie nowej Krajowej Polityce Miejskiej 2030.

Ideą Programu jest pomoc miastom w odpowiedzialnym i zrównoważonym rozwoju. Przewiduje on indywidualne wsparcie doradcze dla miast, które chcą realizować projekty dotyczące zrównoważonego rozwoju. Wypracowane zostaną też ogólne wskazówki dla mieszkańców dotyczące sposobów aktywnego udziału w rozwoju miasta, na przykład współzarządzania nim czy wpływania na jego przestrzeń.

W ramach Planu Działań dla Miast w Skarżysku będzie realizowany projekt „Polityka równościowa miasta”.

ZGROMADZENIE ZWIĄZKU MIAST POLSKICH

W trakcie Światowego Forum Miejskiego w Katowicach odbywa się również Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich i Rady Unii Metropolii Polskich, w którym aktywnie uczestniczy przedstawiciel skarżyskiego samorządu. W gronie samorządowców z całej Polski odbywa się dyskusja o rozwoju lokalnym i regionalnym.

Zgromadzenia w całości poświęcone jest ogłoszonej nowej Krajowej Polityce Miejskiej. Podejmowane są takie tematy jak: planowanie przestrzenne, transport lokalny, środowisko miejskie i finansowanie rozwoju miast.

Forum potrwa do 30 czerwca.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Więcej

Ferie na sportowo

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć sportowych na zbliżające się ferie. FERIE Z SIATKÓWKĄ Skarżyskie Towarzystwo Sportowe…
Total
0
Share