Prezydent podpisał umowę gwarantującą dofinansowanie do inwestycji drogowej

Prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig uroczyście podpisał z Wojewodą Świętokrzyskim Józefem Brykiem umowę w sprawie dofinansowania dla gminy na przebudowę ulicy Kochanowskiego. Jest to kwota 3,5 mln zł.

Dofinansowanie zostało przyznane na wniosek gminy z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (informowaliśmy o tym już po ogłoszeniu listy zadań rekomendowanych do dofinansowania). 30 stycznia zostało ono formalnie potwierdzone umową, podpisaną przez prezydenta Skarżyska-Kamiennej w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

– Przypomnę, że już wyłoniliśmy wykonawcę zadania, który na jego realizację ma czas do połowy grudnia tego roku. Ulica Kochanowskiego będzie kompleksowo przebudowana. Powstaną nowe chodniki i 92 miejsca postojowe. Przebudowana będzie też infrastruktura techniczna. Wartość całego zadania to 4,2 mln zł – mówi prezydent Konrad Krönig.