Prezydent apeluje o wsparcie dla miasta przy rozstrzyganiu II naboru Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Skarżysko-Kamienna ponownie walczy o przyznanie dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Do II naboru gmina złożyła trzy wnioski opiewające na kwotę 22 mln złotych. Prezydent miasta wystosował list otwarty z apelem o lobbowanie w sprawie pozytywnego rozpatrzenia wniosków.

– Mając na uwadze doświadczenie z I naboru, w którym nasze miasto zostało całkowicie pominięte przy podziale pieniędzy, zwróciłem się z apelem o lobbing w tej sprawie do Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, świętokrzyskich parlamentarzystów PiS, a także radnych Rady Miasta z Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość – informuje prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig. – Mam nadzieję, że tym razem uda nam się wywalczyć dotację na ważne dla mieszkańców inwestycje. Jestem przekonany, że takie wsparcie jest potrzebne, by przy rozpatrywaniu wniosków gmin w II naborze potrzeby naszego miasta i mieszkańców zostały odpowiednio zauważone – dodaje.

Złożone przez gminę do II naboru wnioski dotyczą:

– uzyskania środków w kwocie 15 mln zł na przebudowę infrastruktury sportowej na terenie KS GRANAT SKARŻYSKO-KAMIENNA;

– uzyskania środków w kwocie 4 mln zł na wkład własny do projektu realizowanego przez gminę Skarżysko-Kamienna wspólnie z powiatem skarżyskim, którego elementami są: zakup autobusów, wdrożenie Systemu Informacji Pasażerskiej, budowa wypożyczalni rowerów miejskich, budowa wiaduktu kołowego nad torami;

– uzyskania środków kwocie 3 mln zł na wkład własny do termomodernizacji budynków użyteczności publicznej w Skarżysku-Kamiennej.