Pozbądź się azbestu! Gmina odbierze go od ciebie za darmo

Od 4 kwietnia 2022r. gmina Skarżysko-Kamienna przystępuje do przyjmowania wniosków w sprawie realizacji zadania pn. „Usuwanie, transport i utylizacja wyrobów zawierających azbest z nieruchomości znajdujących się na terenie Gminy Skarżysko-Kamienna”. Zachęcamy mieszkańców (osoby fizyczne) do składania wniosków o sfinansowanie wywozu i utylizacji wyrobów zawierających azbest z budynków mieszkalnych oraz gospodarczych i innych towarzyszących zabudowie mieszkaniowej (m.in.: garaż, szopa, wiata, zadaszenie), znajdujących się na posesjach na terenie naszej gminy.

Wniosek można złożyć dopiero po zdjęciu eternitu z dachu.

Wniosek wraz z informacją o wyrobach zawierających azbest i regulaminem dostępny jest na stronie www.bip.skarzysko.pl w zakładce: wydziały i referaty – Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska – odbiór wyrobów zawierających azbest.

Wniosek wraz z informacją o wyrobach zawierających azbest, można złożyć w tymczasowej siedzibie Urzędu Miasta przy ul. Legionów 122D lub wysłać pocztą. Dopuszcza się także wnioski złożone przez e-PUAP i podpisane podpisem elektronicznym.

Wnioski zeskanowane i przesłane e-mailem nie będą rozpatrywane.

Szczegółowe informacje uzyskasz pod nr tel. 41 25 20 171.

Przed złożeniem wniosku należy zapoznać się z Regulaminem świadczenia przez Gminę Skarżysko-Kamienna usługi przewidzianej do realizacji w „Programie usuwania wyrobów zawierających azbest dla Gminy Skarżysko-Kamienna na lata 2016-2032”, polegającej na usuwaniu, transporcie i utylizacji wyrobów zawierających azbest z nieruchomości znajdujących się na terenie Gminy Skarżysko-Kamienna, który został zatwierdzony Zarządzeniem Nr 64/2022 Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej z dnia 17.03.2022r.