Polsko-niemiecka współpraca młodzieży

W Skarżysku-Kamiennej przebywa młodzież z miasta Burg w Niemczech, która przyjechała do swoich kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 1 na uczniowską wymianę.

Uczniowska wymiana została zainicjowana 20 lat temu przez skarżyski Zespół Szkół Publicznych nr 1. Prowadzona najpierw przez gimnazjum, a potem Szkołę Podstawową nr 13 współpraca trwa do dziś – w tym roku wymianę organizują: Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 13.

Uczniowie z Niemiec poznają polską szkołę, uczestniczą w zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych, poznają Polskę, naszą kulturę i historię – również tą lokalną, a także przełamują bariery językowe i integrują się z rówieśnikami z naszego miasta.

3 czerwca młodzież wraz z opiekunami gościła u Prezydenta Skarżyska-Kamiennej.

– Cieszę się, że ta współpraca jest podtrzymywana już od 20 lat. Mam nadzieję, że nawiązujecie między sobą przyjaźnie i pielęgnujecie kontakt – mówił Prezydent Arkadiusz Bogucki, który rozmawiał z młodzieżą i opiekunami o ich pobycie w mieście i zaplanowanych atrakcjach.