Pakiety do nauki o emocjach trafiają do skarżyskich przedszkolaków

Do wszystkich 10 przedszkoli publicznych w Skarżysku-Kamiennej trafiają pakiety z materiałami profilaktycznymi, które będą pomocne w nauce o emocjach i pomogą dzieciom zrozumieć, jak rozwiązywać problemy. Materiały zostały zakupione w ramach gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok 2022.

Upominki trafiły dziś (14 czerwca) do pierwszych przedszkoli, które odwiedzili: zastępca prezydenta miasta Krzysztof Myszka oraz pracownicy Referatu Zdrowia Urzędu Miasta. Jutro materiały trafią do kolejnych placówek.

W skład pakietów wchodzą między innymi:

• gry planszowe,
  • pacynki edukacyjne,
  • duże puzzle piankowe,
  • bajki terapeutyczne.

Materiały dostosowane są do poszczególnych grup wiekowych. Będą pomocne w nauce rozwiązywania problemów, w poznawaniu i rozumieniu przez dzieci emocji, a także w nauce sposobów na radzenie sobie z trudnymi emocjami (jak gniew, strach, złość).