Obchody 84. rocznicy egzekucji na patriotach polskich

Jak co roku społeczność Skarżyska-Kamiennej uczci rocznicę rozstrzelania patriotów polskich w lesie na osiedlu Bór. Przed 84 laty niemieccy okupanci stracili tu 360 osób, w tym członków konspiracyjnej organizacji „Orzeł Biały”, harcerzy, duchownych, przedstawicieli inteligencji i wielu innych. Uroczystości odbędą się w niedzielę 11 lutego.

Tegoroczne obchody rozpoczną się tradycyjnie od mszy świętej, która zostanie odprawiona w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 11. Stamtąd jej uczestnicy przejdą pod leśny pomnik –  mogiłę osób rozstrzelanych w dniach 12 – 14 lutego 1940 roku. Jak zawsze w tym miejscu nie zabraknie wspólnej modlitwy za ludzi, którzy nie wahali się ponieść w tamtych latach najwyższą z możliwych ofiarę. Krótką część artystyczną zaprezentuje młodzież z miejscowej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego. Na zakończenie przybyłe delegacje złożą wieńce i zapalą znicze pod pomnikiem.

Organizatorami rocznicowych obchodów są władze Skarżyska-Kamiennej oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

Dojazd na uroczystości zapewnia Miejska Komunikacja Samochodowa, według następujących dodatkowych tras:

godz. 10 z Dolnej Kamiennej – (Łyżwy) ulicami – 1 Maja, 11 listopada, Legionów, Legionów, Niepodległości, Dworzec PKP, Sokola, Armii Krajowej, Norwida, Paryska, Krakowska na Bór

godz. 10.20 z dworca PKP i dalej ul.. Sokola, Armii Krajowej, Norwida, Metalowców, Legionów, Krakowska na Bór.

image_pdfimage_print
Total
0
Shares
Zobacz również
Total
0
Share